לוט ספא

טיול אופניים בים המלח - לפדל בפלא עולם

במקום הכי נמוך בעולם, נמצא אחד מפלאי עולם והוא לגמרי שלנו. ים־מלח הוא אחד מהאזורים הנפלאים, המעניינים והקסומים שקיימים בארץ. מגוון מסלולי הטיול הקיימים בו יכולים להתאים לכל אחד, ליחידים ולמשפחות, למטיילים מנוסים וכאלה שפחות, ברגל, ברכב ואפילו באופניים. כל אחד יכול למצוא לעצמו את החוויה המועדפת עליו.


טיול אופניים בים המלח

שביל אופניים חווארי אלמוג

אחת האפשרויות לסיור באזור הוא טיול אופניים בים המלח. האזור מציע שבילי אופניים לרכיבה הן לרוכבים מזדמנים המחפשים אטרקציה נינוחה וספורטיבית באזור והן לרוכבים מיומנים המחפשים עוד ועוד מסלולי רכיבה חדשים ומאתגרים. שביל "חווארי אלמוג" הוא חדש יחסית. הוא הוסדר רק לפני ארבע שנים, מציע מסלול מעגלי של 21 ק"מ. ניתן להתחיל אותו בכמה נקודות שונות כך שאין צורך לעבור את כולו. המסלול יכול להתאים לרוכבים מתחילים ומנוסים כאחד, אם כי פחות יתאים למשפחות עם ילדים. משך הרכיבה עבור המסלול כולו כשעתיים, בהתאם לקצב רכיבה בינוני. חשוב לציין כי המסלול כולל עלייה מצטברת של כ-200 מטרים.

אזורי המסלול

את הרכיבה ניתן להתחיל מחניון נחל אוג, מתחנת הדלק ליד הכניסה לקיבוץ אלמוג או בתחנת הדלק שבצומת לידו.
התחלת הרכיבה בחניון נחל אוג תהיה בירידה במקביל לנחל, לאחר מכן נקיף את קיבוץ אלמוג במסלול עלייה לכיוון כביש הגישה. משם ניתן להמשיך לנקודת תצפית גבוהה יותר מעל נחל אוג ואז לרדת חזרה לחניון או לדווש ישירות לחניון למנוחה ולארוחה טובה.

מה כדאי לדעת על רכיבת אופניים באזור ים המלח?

רוכבי אופניים מקצועיים ומנוסים מכירים ויודעים את כל הטיפים, העצות והגישות לרכיבה, הן במסלול סלול והן במסלול שטח. למי מכם שאינו רוכב מקצועי, כדאי לזכור כמה טיפים חשובים:
ראשית, כדאי לעדכן אדם נוסף לפני היציאה לרכיבה, לאן מתכוונים לצאת? מה המסלול המתוכנן? באיזו שעה צפויים לחזור? עם מי הרכיבה מתבצעת? וכדומה.
שנית, מכיוון שאזור ים המלח הוא אזור מדברי וחם, עונות הסתיו והחורף הן העונות המתאימות ביותר לטיול שכזה. גם בימי הסתיו והחורף הקרירים יחסית, חשוב להצטייד בכמות גדולה של מים, ועוד יותר חשוב לעצור מידי פעם ולשתות אותם גם אם לא מרגישים צורך או חום קיצוני.
בנוסף, חשוב מאוד לשמור על כללי זהירות, לא לרכוב מהר מידי, לא לנסות דווקא מסלול שאינו מסומן גם אם נראה קל יותר, להקפיד על חבישת קסדה והעיקר ליהנות מהדרך.

רגיעה לאחר רכיבת אופניים

רכיבת אופניים היא ספורט נפלא, המאתגר ומפעיל את השרירים והאיברים בגוף. בסיום הרכיבה, בנוסף לתחושת הסיפוק האדירה, ישנה גם תחושת לאות גדולה, שיכולים להתלוות אליה גם כאבי שרירים באזורים שונים. הדרך הטובה ביותר והנעימה ביותר להרגעת הגוף היא פינוק בבריכה או בג'קוזי, ישיבה רגועה בסאונה, טבילה בבריכות גופרית וכמובן טיפולי מסאג' מרגיעים ומפיגי מתחים. כניסה לספא באחד ממלונות ים־המלח היא דרך טובה ומרגיעה ביותר לסיום יום מאתגר ומהנה של רכיבת אופניים וטיול באזור.