לוט ספא

שייט בים המלח – אטרקציה מרתקת במקום הנמוך בעולם

ים המלח מוכר כאחד מפלאי תבל, כמקום הכי נמוך בעולם, כבעל סגולות מרפא שונות, אך הוא לא המקום הראשון שחושבים עליו כשרוצים לצאת לשייט, ובוודאי לא שייט רומנטי לאור שקיעה או זריחה. ים המלח הוא אחד מאטרקציות התיירותיות הגדולות שיש לנו, ורובנו עדיין לא מכירים את כל נפלאותיו.

אטרקציה ייחודית ומפתיעה

שייט ים המלח הוא אחת האטרקציות המובילות באזור זה ונחשב למומלץ ביותר. בתיאום מראש תוכלו לתאם שייט וסיור בחופיו הצפוניים של ים המלח. ניתן לבחור בשייט מקוצר של שעה וחצי או לצאת למסלול המלא שאורך כשלוש שעות ומגיע גם לנקודות המרוחקות ביותר.
במהלך השייט תוכלו לראות פניני מלח – כדורי מלח קטנים ומושלמים. יהלומי מלח – גבישי מלח גדולים יותר בצורת קובייה ממש. מרבדי מלח עצומים, ארובת מלח יפהפייה המוקפת ספירלות חרסית ומלח ובתוכה נטיפי מלח עדינים ומהפנטים. בנוסף, תוכלו לראות מקרוב בולענים שנפערו בים והם מלאים במים מתוקים המגיעים ממעיינות ונביעות סודיות וקסומות, תוכלו לטבול בהם ולהתמרח בבוץ עשיר במינרלים ובעל סגולות מרפא ידועות, היישר מהאדמה.
מסלול שייט בים המלח זו חוויה עוצרת נשימה ומדהימה ביופייה. זוהי הדרך הטובה ביותר לראות את ים המלח כפי שלא ראיתם אותו מעולם.

תמונות מהפנטות ללא פוטושופ

בעולם מודרני שבו המצלמה נמצאת תמיד בהישג יד והתחרות על התמונה הטובה ביותר מתרחשת באופן תמידי גם אם מתחת לפני השטח, תמונות מעומקו של ים המלח תהיינה בלתי שגרתיות ועוצרות נשימה ללא צורך בהתערבות הפוטושופ. ככל שמעמיקים פנימה, מגיעים לפינות חבויות ולאזורים בלתי נגישים, ויופיו של ים המלח מתגלה במלואו. ללא מאמץ וללא הכוונה, תוכלו לצלם וללכוד את היופי הזה בתמונות, שבקלות תוכלנה להיות גלוית פרסומת לפלא עולם זה.

חשוב לדעת

החוףש ממנו יוצאים אינו חוף מוכרז ולא מתאפשרת גישה רגלית אליו, בהתאם לכך, מתבצע איסוף על־ידי ג'יפים בנקודת המפגש במצפה שלם, ואיתם בלבד מתאפשרת הגעה אל החוף.
השייט יכול לצאת בקבוצות של 10–12 משתתפים או בקיאק זוגי. את הקבוצה עליכם לארגן מראש ולתאם את השייט באופן אישי מול קפטן ג'קי בן דוד או אשתו אורית. הסיורים יוצאים כמה פעמים ביום, בהתאם להזמנה המבוקשת, שייט לאור זריחה או שקיעה משרה אווירה רומנטית ותחושת רוגע פסטורלית.
חשוב להצטייד במים ובפירות ולהגיע לבושים מראש בבגדי־ים, שכן לא תתאפשר החלפת בגדים במקום (אין תאי הלבשה או שירותים בחוף). במהלך השייט תוכלו להתמרח בבוץ או לטבול במים, ובסיומו תוכלו לשטוף את המלח בלבד (מקלחת תוכלו לעשות רק בחדר המלון או בבית).
המלצה לסוף שבוע נעים באזור ים המלח יכולה להתחיל בארוחת צוהריים באחת המסעדות באזור, לאחריה שייט לאור שקיעה ולינה באחד מהמלונות הרבים והטובים הנמצאים לחופי ים המלח. למחרת טיול רגלי, נינוח או אתגרי, במגוון המסלולים הרבים באזור וחזרה הביתה.