לוט ספא

חופשה ליום אחד בים המלח – זה אפשרי!

הוא נמצא שם למטה במקום הנמוך ביותר בעולם, מוקף בצוקיו של מדבר יהודה המרשימים המעניקים לו מראה קסום. זהו ים המלח כמובן, הטומן בחובו הפתעות ואפשרויות לבילוי לכל אחד ובכל הרכב. יש בו פינוק, אטרקציות, נופים משגעים, מסלולים עם מים, אקסטרים ואפשרויות להליכה רגועה ברגל. אומנם חופשה בת מספר ימים תהיה בלתי נשכחת ומגוונת, אך אפשר ליהנות מחופשה בים המלח גם ביום אחד. לפניכם כמה אפשרויות.


 

חופשה ליום אחד בים המלח

הרכבל בהר מצדה: זריחות, שקיעות ונופים ייחודים


הר המצדה טומן בחובו סיפורים על מלחמה, גבורה ונחישות עד לרגע האחרון. לאורך ההיסטוריה תמיד משך אותו הר, הנישא מעל ים המלח, את תשומת ליבם של מנהיגים ומלכים, לוחמים ומתבודדים, שחיפשו להתנתק משגרת היום־יום. אל הר המצדה אומנם ניתן לטפס ברגל, אך לרשותכם עומד גם הרכבל אשר יישא אתכם מעלה, היישר אל פתח ארמונו של הורדוס.
באתר תוכלו להתחקות אחר אורח החיים המפנק שיצר לעצמו המלך הורדוס בלב מדבר מעל הים. מרחצאות ומערכת מים משוכללת, מרפסות אל הנוף ועוד. במקום, יש חיזיון אורקולי, המספר על ההיסטוריה שלו, ועל המתבצרים שסופם הטרגי חתם את ממלכת יהודה. כמו כן יש גם מופע לילי מרהיב ביופיו, והשקיעה היפהפייה תחתום בצורה הטובה ביותר את חוויית ים המלח יום אחד.

מסלולי מים

אומנם ים המלח נמצא באזור מדברי, אך בין הצוקים הצחיחים זורמים לא מעט נחלים, נובעים מעיינות שמימיהם מתנקזים לבריכות שכיף לשכשך בהן, כך שישנן אפשרויות שונות לטיולי מים באזור ים המלח, הן בחלקו הצפוני והן בחלקו הדרומי. אחד המסלולים המהנים הוא עין בוקק, הנמצא בסמוך לבתי המלון במקום. זהו מסלול מוצל ברובו, נחשב כקליל, כך שמתאים לכל המשפחה וכולל הליכה במי נחל קרירים ובהמשך גם שכשוך בבריכות.
באזור זה נמצאת גם שמורת עינות צוקים, שמורה מקסימה הכוללת מגוון של צמחייה, בעלי חיים וכמובן בריכות. באזור אחר של ים המלח נמצאת שמורת עין גדי הכוללת את נחל ערוגות, שבו אומנם ההליכה אינה במים, אך בהמשך תגיעו למפל נסתר ובסופו לבריכות. מסלול מוכר ומבוקש אחר בשמורה הוא נחל דוד ומפל שולמית. מסלול קליל עם "מקלחת של הטבע" בסופו.

טיול לילה בנחל פרצים


הלילה או שעות הערב, שבהן כבר ישנה חשיכה, עדיין יכולים להיות כלולים בתוך ההגדרה של ים המלח חופשה ליום אחד, אז אל תוותרו על טיול לילי בנחל פרצים. חשוב לבחור ליל ירח מלא כדי ליהנות מהיופי הקסום של האור העדין, המאיר את הצוקים התוחמים את הנחל וגם כדי ללכת בבטחה. במקום שני מסלולים שדרגת הקושי שלהם נחשבת לקלה: מסלול מעגלי קצר המתחיל בסמוך לחניית המכוניות ומתאים למשפחות או מסלול ארוך וקווי של כשמונה ק"מ המתחיל בבריכות נאווית, שבעמק נחל זוהר, ומסתיים ליד החניון. המסלול הארוך מרשים בשעות הערב והלילה. תצורות שכבות סלע חוואר הלשון הן יפהפיות. תתכוננו לחזור לבנים מן האבק הקמחי של הסלעים. כאן בהחלט מחכה לכם לילה לבן.

טיפולים ושהייה במתקני ספא


אם אתם מחפשים את הפינוק הייחודי לים המלח, תוכלו למצוא אותו בשפע. ים המלח ידוע במינרלים שבו, העושים פלאים לעור ובכלל לבריאות ולתחושה הכללית. מתקני הספא הם המקום לקבל בו פינוק וטיפול, המשלבים בין עיסוי מכל סוג שתבחרו, רחצה בג'קוזי, בסאונה ומריחת כל הטוב השחור הזה הייחודי לים המלח. כמובן שגם טבילה בים עצמו היא חלק בלתי נפרד מחבילת הפינוק.